top of page

WSPÓŁPRACA Z USŁUGODAWCAMI. UMOWY W BRANŻY TURYSTYCZNEJ

  • Zdjęcie autora: Anna Ambroży
    Anna Ambroży
  • 19 paź 2022
  • 1 minut(y) czytania

Turyści oczekują bogatej i atrakcyjnej oferty spędzania wolnego czasu podczas podejmowanych przez nich podróży. Biura podróży współpracują z wieloma usługodawcami w celu stworzenia atrakcyjnej oferty turystycznej. Współpraca usługobiorców i usługodawców w branży turystycznej odbywa się na podstawie zawartych umów o współpracę lub na zasadzie każdorazowego zamawiania świadczeń.


USŁUGODAWCY W BRANŻY TURYSTYCZNEJ

W branży turystycznej wyróżnić można kilka grup usługodawców: podmioty świadczące usługi transportowe, podmioty świadczące usługi noclegowe, gastronomiczne, organizatorskie i pośrednictwa turystycznego, podmioty świadczące usługi przewodnickie i pilotażu, informacyjne, sportowo-rekreacyjne i kulturalno-rozrywkowe, podmioty zarządzające atrakcjami turystycznymi oraz podmioty świadczące usługi towarzyszące.

Jednym z najważniejszych zadań związanych z prowadzeniem działalności w branży turystycznej jest zapewnienie możliwie dużej liczby stałych usługodawców. Sprzyja temu zawieranie umów o wzajemnej współpracy, np. umowy o współpracy handlowej, usługowej, partnerskiej czy umowy agencyjne.



UMOWA

Umowa w prawie cywilnym definiowana jest jako zgodne porozumienie dwóch lub więcej stron ustalające ich wzajemne prawa lub obowiązki. Pozwalają one określić wzajemne zasady współpracy, minimalizując ryzyko niepowodzeń.


Umowy o współpracę powinny zawierać następujące elementy:

  • określenie stron,

  • wskazanie osób reprezentujących strony,

  • informacje o przedmiocie umowy,

  • jasne i jednoznaczne określenie zobowiązań obu stron,

  • czas trwania umowy,

  • warunki wypowiedzenia,

  • określenie sposobu postępowania w przypadku naruszenia lub niewywiązania się z umowy.

Wśród umów zawieranych w turystyce można wyróżnić umowy: o imprezę turystyczną, o pojedynczą usługę turystyczną, przewozu osób, najmu środka transportowego, hotelową, najmu sprzętu turystycznego, o usługi przewodnickie, ubezpieczenia.


W relacjach z klientem zastosowanie będzie miała umowa o udział w imprezie turystycznej określająca warunki uczestnictwa oraz umowa o świadczenie usług turystycznych.


Więcej o współpracy z usługodawcami w branży turystycznej dowiecie się z materiałów zgromadzonych poniżej.



Comentarios


Ya no es posible comentar esta entrada. Contacta al propietario del sitio para obtener más información.

©2022 by Edukanda

bottom of page